Слідкувати за тиском при глаукомі тепер стало простіше!

Чому важливо спостерігати за ВОТ?

Підвищений внутрішньоочний тиск (ВОТ) є єдиним змінним фактором ризику для глаукоми, який можна виміряти. Це означає, що часте вимірювання ВОТ є важливим інструментом для профілактики та лікування глаукоми.

Можливість вимірювати власний ВОТ в різний час доби, як рутинний процес вашого щоденного життя, дозволяє побачити цілісну картину реальних коливань внутрішньоочного тиску і оцінити ефективність лікування. Ця додаткова інформація допоможе Вашому лікарю знайти індивідуальний план лікування для Вас, а тому проводити терапію більш ефективно.

Що таке глаукома? Близько 80 мільйонів людей по всьому світу живуть з глаукомою

Глаукома — хронічне захворювання зорового нерва, яке прогресує.

В кінцевому підсумку ця хвороба може призвести до сильного порушення зору, і навіть, до сліпоти.

На ранніх стадіях захворювання глаукома часто є повністю безсимптомною. І тільки коли хвороба прогресує, людина починає розуміти, що стає важче чітко бачити на один або обидва ока. У зв'язку з початковою недостатньою симптоматикою, вважається, що лише 50 % хворих на глаукому знають, що у них є глаукома.

Хто є під загрозою глаукоми?

Причина глаукоми досі невідома, але виявлено декілька факторів ризику. Підвищений внутрішньоочний тиск є основним фактором ризику для глаукоми, який може коригуватися.

Вік також є важливим фактором — глаукома рідко діагностується у людей до 40 років. Захворюваність на глаукому зростає з віком: 2 % людей віком понад 50 років і 5 % людей віком понад 75 років живуть з хворобою. Наявність близьких членів родини, в яких діагностують глаукому, підвищує ризик захворювання на коефіцієнт від трьох до дев'яти. До інших факторів ризику належать суттєва короткозорість (міопія) або тяжка далекозорість (гіперметропія), а також тонка рогівка.

Розуміння важливості вимірювання ВОТ

Підвищений очний тиск є єдиним змінним фактором ризику для глаукоми. Внутрішньоочний тиск в діапазоні від 10 до 21 мм рт.ст. вважається нормальним. Якщо внутрішньоочний тиск знаходиться в діапазоні 22-29 мм.рт., то ризик виникнення глаукоми в десять разів перевищує ризик для очей з нормальним тиском. Якщо внутрішньоочний тиск досягає 30-35 мм.рт., ризик глаукоми збільшується в 40 разів.

Підвищений внутрішньоочний тиск може викликати глаукому двома способами. По-перше, шляхом прямого тиску на волокна зорового нерву. По-друге, негативно впливає на кровопостачання та обмін речовин зорового нерву.

Якщо в результаті вимірювання очний тиск був високим, слід звернутися до офтальмолога.

Крім того, не тільки підвищення, але і коливання внутрішньоочного тиску також можуть бути пов'язані з глаукомою. У здорових очей зміна очного тиску незначна, але при глаукомі вона може бути виражена. Піки внутрішньоочного тиску можуть відбуватися в будь-який час дня або ночі.

Чому часті вимірювання ВОТ настільки важливі для лікування глаукоми?

На даний час зниження внутрішньоочного тиску є єдиним лікуванням при глаукомі. Основна мета терапії глаукоми — запобігти порушенням зору, викликаним хворобою. Лікування захворювання базується на зниженні ВОТ, незалежно від базової лінії. Метою є зниження ВОТ на 20-30% або, принаймні, до рівня нижче 20 мм рт.ст.

Найпоширенішим лікуванням при глаукомі є застосування очних крапель. Ефективність препарату оцінюється шляхом моніторингу зниження тиску в очах, візуалізації зорового диску та нервових волокон, а також тестування зорового поля. Якщо препарат не підходить або є неефективним, можна розглядати лазерне або хірургічне лікування.

Регулярне вимірювання ВОТ є важливим фактором для раннього виявлення глаукоми. Прогноз при глаукомі загалом добрий, якщо захворювання виявлене на ранніх стадіях, і пацієнт дотримується настанов щодо лікування та спостереження. Найбільший ризик порушення зору відбувається при пізньому виявленні глаукоми.

Внутрішньоочний тиск може змінюватися вдень і вночі, а також у різні дні, особливо при глаукомі. Тому існує висока ймовірність того, що важливі піки ВОТ не будуть записані, якщо вимірювання ВОТ є спорадичними і відбуваються лише протягом робочих годин. Завдяки iCare HOME2 ви можете бути впевнені, що Ваш лікар має доступ до важливої інформації, щоб допомогти йому приймати своєчасні рішення на основі обширних і реальних даних.

Джерелом інформації на цьому сайті є: glaucomapatients.org та glaucoma.org, які були опубліковані Фондом дослідження глаукоми і Всесвітньою асоциациією глаукоми.

Чому тонометр iCare HOME2 є чудовим рішенням?

iCare HOME2 допомагає вам відстежувати ваш ВОТ цілодобово

Зниження внутрішньоочного тиску (ВОТ) є єдиним доведеним методом для уповільнення прогресування глаукоми. Недостатньо вимірювати ВОТ кілька разів на рік в клініці, оскільки піки ВОТ часто відбуваються поза робочим часом. Очний тиск змінюється протягом дня і ночі, і діапазон змін ВОТ у хворих на глаукому в середньому в три рази вище, ніж у здорових очах.

iCare HOME2 - це прилад для самостійного вимірювання ВОТ, який революціонує лікування глаукоми, дозволяє вимірювати і контролювати ВОТ в будь-який час та будь-де. Домашні вимірювання можуть допомогти ідентифікувати піки ВОТ, які в іншому випадку залишаються непоміченими. Ви і ваш лікар мають 24-годинний доступ до результатів ВОТ.

Отримання реальних тенденцій в змінах ВОТ в рамках загальної картини може допомогти вашим лікарям прийняти вірне рішення щодо лікування глаукоми. Доступ до обширних даних ВОТ допоможе вашому лікарю проаналізувати ефективність прописаних препаратів або виконаної хірургії. Це також допоможе вашому лікарю персоналізувати лікування глаукоми.

Історія пацієнта з використання iCare HOME2

Переваги використання тонометра iCare HOME2

  • Вимірювання внутрішньоочного тиску тепер можливо не тільки в кабінеті лікаря на прийомі, але і в будь-якому місці, де б ви не знаходились.
  • Довгостроковий моніторинг для кращого розуміння стану ваших очей та ефективності лікування
  • Прості, швидкі та зручні вимірювання ВОТ як частина вашого щоденного життя
  • Вимірюйте тиск очей у найбільш зручному для вас положенні - сидячи або лежачи
  • Немає необхідності в знеболюючих краплях
  • Мобільний додаток Smart iCare PATIENT2 для завантаження, відстеження і моніторингу вимірювання тиску

Інтуїтивно зрозумілий прилад для простих, швидких і зручних вимірювань

Тонометри iCare засновані на запатентованому принципі тонометрії відскоку. При вимірюванні за допомогою iCare крихітний одноразовий зонд обережно торкається поверхні ока в шість разів швидше звичайного. Вимірювання відскоку безпечні і ледь помітні. Легкість використання, точність і надійність тонометрів iCare були підтверджені в численних клінічних дослідженнях.

В комплекті до iCare HOME2 додаються зрозумілі навчальні матеріали, які призначені для спрощення використання приладу в домашніх умовах. Це допоможе Вам проводити якісні вимірювання, без необхідності знеболювання, крапель, або струму повітря.

iCare HOME2 легкий, добре розміщується в руці та дозволяє виміряти ВОТ в зручному для Вас положенні, сидячи або лежачи, де б ви не були. Прилад оснащений «розумним світловодом», який допомагає правильно розташувати тонометр для точних вимірювань. iCare HOME2, розміщується вертикально на столі під час підготовки до використання. Він оснащений упорами для чола і щоки, які регулюються.

Зручне програмне забезпечення для легкого моніторингу та передачі даних

Мобільний додаток iCare PATIENT2 для платформ Android та iOS відображає результати вимірювання iCare HOME2 і миттєво передає їх на платформу iCare CLINIC вашого лікаря. Простий інтерфейс користувача дозволяє стежити за власними вимірюваннями, які відображаються в графічному форматі або форматі списку.

Також можна отримати доступ до платформи iCare CLINIC через веб-браузер для перегляду інформації за допомогою облікового запису пацієнта, який створюється фахівцем охорони здоров'я. Це дає вам можливість зрозуміти власний стан та його динаміку, ти самим, активно співпрацювати  з вашим лікарем та надавати цінну інформацію, яка може допомогти лікарю створити для Вас персональний план лікування.

Якщо лікар не використовує платформу iCare CLINIC, можна також підключитися до хмаринного сервісу iCare CLOUD, який дозволяє поділитися своїми результатами вимірювання з лікарем.

Інші технічні дані пристрою:

  • Працює на 4х батарейках AA 1.5 в
  • Продукт має в комплекті 20 стерильних зондів у блістер-упаковці і багаторазовий кейс
  • Матеріал корпусу є гідрофобним для запобігання його забруднення
  • Варіанти підключення: Bluetooth та USB

Подивіться, як вимірюється внутрішньоочний тиск за допомогою тонометра iCare HOME2

Найчастіші питання, які виникають:

Відгуки пациєнтів та лікарів

Бертіль, пацієнт з глаукомою

«Користуюсь останні три місяці. Я маю сказати, що це повністю змінило моє життя».

Мар'ятта, хвора на глаукому

«Ми можемо виміряти мені тиск на очах, коли захочу. Особливо якщо у когось глаукома, яка погано піддається лікуванню, як у мене, то домашній вимірювальний прилад — чудовий помічник у повсякденному житті».

Enping Chen, старший консультант, лікарня очей Св. Еріка, Швеція

"Я рекомендую використовувати iCare HOME, тому що це зручний для пацієнта пристрій, ми можемо отримати надійні результати вимірювання ВОТ, і пацієнтам не потрібно приходити до лікарні, щоб виміряти ВОТ".

Де можна купити або орендувати тонометр iCare HOME2

Як користуватися тонометром iCare HOME2